Biserica Ortodoxa Romana Harlow

Anunturi

Homepage

Doamne Ajuta Tuturor!

Duminică 8 septembrie, la Praznicul Nașterii Maicii Domnului, am înălțat rugăciuni către Maica Domnului ca să ne ocrotească pe  noi și pe cei dragi nouă,cu grija ei de Mama și să mijlocească la Fiul ei pentru tot ce avem nevoie din punct de vedere sufletesc și trupesc în noul an bisericesc în care am intrat pe 1 septembrie. Sâmbătă 14 septembrie, este al doilea Praznic Împărătesc , Înălțarea Sfintei Cruci, când cu toții vom face un popas duhovnicesc la umbra sfintei și de viață facatoarei cruci , de unde vom lua puteri sporite în urcușul nostru duhovnicesc și în lucrarea noastră în vederea mântuirii.

Sâmbătă 14 septembrie, vom oficia Sfânta Liturghie la biserica noastră din Harlow începând cu ora 7:30.

Vă așteptăm cu drag la împreună rugăciune la acest minunat praznic împărătesc. Vă reamintesc ca de sărbătoarea Înălțării Sfintei Cruci, este zi de post în orice zi ar cădea. Vă îmbrățișez cu dragoste creștinească

Pr. Maricel Murgu